▲ zwiń
Ponieważ życie jest piękne!

PH ciała to jest PH jedzenia. Alkaliczność i Kwasowość bierze się z naszej diety. Nie do zbagatelizowania!

Data: 2012-02-08 17:50
Autor: Greg
zoom in zoom out drukuj artykuł

(odsłon: 57135)

Co to jest skala PH i jak ono wpływa na nasze codzienne życie i zdrowie? Wielu nie zna odpowiedzi na to pytanie. Nie wiedzą dokładnie, w jak dużym stopniu poziom PH tego, co jedzą wpływa na ich poziom energii oraz stan zdrowia. Czy Ty zastanawiałeś się ostatnio, jaki poziom PH ma Twój organizm? Powinieneś! Spożywamy coraz większą ilość przetworzonego jedzenia, mniej się ruszamy i prowadzimy coraz bardziej zestresowany tryb życie.

Zachorowalność na raka, cukrzycę, otyłość, choroby serca, bierze się z niewłaściwego poziomu PH w naszym ciele. Niewłaściwy poziom PH jest głównie wynikiem tego, jak się odżywiamy.

Dzisiaj odkryjesz bardzo ważną rzecz dotyczącą tego, co powinieneś lub nie powinieneś spożywać, zgodnie z  bardzo istotną skalą PH.

Skala PH to skala, która określa czy dany płyn/pokarm jest alkaiczny lub kwasowy. Jest to chemiczny wyznacznik, składający się ze skali o wartości od 0 do 14. Wartość 7 jest określona jako neutralna. Wartość poniżej 7 oznacza, iż coś jest kwasowe a wartość powyżej 7 oznacza, iż jest alkaiczne.

Skala PH jedzenia napojów

PH naszego ciała

Mamy różne poziomy PH w ciele. W tym artykule opisuję, PH naszego ciała. Określam ogólny odczynnik PH płynów, które znajdują się w naszym ciele. Krew powinna mieć PH między 7.35 i 7.45. Idealny wynik jest 7.4. Wahania poniżej 6.8 i powyżej 7.8 mogą doprowadzić do śmierci. Bardzo rzadko dochodzi do śmierci z tego powodu, ponieważ nasze ciało ciągle walczy o to by utrzymać poziom PH w normie. Kiedy dieta jest za bardzo kwasowa to utrzymanie prawidłowego poziomu jest bardzo dużym obciążeniem. Dlatego jest ważne by pomóc naszemu ciału utrzymać PH w normie. Pamiętaj, bardzo istotne jest by utrzymać zdrowy poziom PH w naszym ciele. Jeden z głównych czynników, które determinują nasze PH jest pokarm oraz płyny, jakie spożywamy.

Czy ciało może być za alkaiczne?

Tak, istnieje taka możliwość. Skutki również mogą być poważne. Osobiście uważam, że jeżeli sprawdzamy nasze PH regularnie i odżywiamy się zdrowo to nie ma powodów do obaw. Jest tyle stresu, niezdrowego pożywienia i braku ruchu w naszym życiu, że zbyt wysoka alkaliczność jest bardzo rzadko spotykana.

Jak wpływamy na nasze PH?

Pożywienie/płyny, stres, palenie, czynników jest dużo więcej.

W naszym ciele PH zmienia się regularnie w zależności od tego, co robimy (sport, stres, palenie) oraz co pijemy/jemy ( kawa, kola, warzywa). Na przykład zwróćmy uwagę na osobę, która często pije kawę (PH około 4 do 5) lub napoje gazowane (PH około 2 do 3). Jej ciało ciągle musi walczyć na różne sposoby, by utrzymać poziom PH w normie. Alkohol oraz papierosy również dodają dużo kwasowości. Brak ruchu powoduje, iż nie jest nam tak łatwo pozbyć się niechcianej kwasowości, więc wszystko to wpływa na nasze PH. Najistotniejsze jest to, co spożywamy. Warto zwracać na to uwagę.

Sprawdzanie kwasowości/zasadowości ciała (PH).

Czy chciałbyś dowiedzieć się jak można sprawdzić kwasowość/zasadowość Twojego ciała?

PH ciała można sprawdzić wieloma sposobami. Trzy najbardziej popularne sposoby to sprawdzanie krwi, moczu lub śliny.

Podstawowymi różnicami między tymi trzema sposobami są:

Sprawdzanie PH krwi jest na pewno najdokładniejszym sposóbem by dowiedzieć się, jakie mamy PH. Ten sposób jest najlepszy, ponieważ dowiadujemy się, jaki mamy faktyczny wskaźnik. Niestety jest on kłopotliwy oraz kosztowny, ponieważ najczęściej musimy udać się do lekarza lub laboratorium i tam go sprawdzić.

Sprawdzanie poziomu PH poprzez mocz jest najłatwiejsze, ponieważ możemy to zrobić dość tanim kosztem, na własną rękę w naszym domu. Ta metoda powie nam ile kwasu jest w naszym moczu. To jest bardzo dobra wskazówka, lecz nie najdokładniejsza. Sprawdzając PH moczu mamy wyrażany znak, jaki kwasowy jest mocz, który nasz organizm używa by pozbyć się nadmiernej kwasowości.

Ten poziom sprawdza się rano przed spożywaniem jakichkolwiek posiłków lub napojów. Poziom PH w moczu sprawdzany rano powinien być między 6.0 i 6.5 oraz wieczorem między 6.5 i 7.0.

Sprawdzanie PH śliny jest najrzadziej spotykanym sposobem kontrolowania naszego PH.  W jamie ustnej bowiem jest ono zmienne w zależności od tego jak często i co spożywamy oraz pijemy. PH śliny ma trochę wyższą wartość niż PH naszej krwi. Powinno ono klasyfikować się między 6.4 i 6.8 lecz czasami może się wahać do 7.5.

Sumując: Dla większości osób sprawdzenie PH poprzez mocz jest ogólnie najłatwiejszym i wystarczająco dokładnym sposobem. W prawidłowo działającym ciele możemy na bazie naszej diety określić, jaki powinniśmy mieć poziom PH. W skrócie, co więcej surowych warzyw oraz wody będziemy spożywali a mniej kawy/herbaty/napojów gazowanych, produktów mlecznych to więcej nasze ciało będzie alkaiczne.

Co dzieje się w momencie gdy mamy zbyt wysoki poziom kwasowości w naszym organizmie?

Znaczne pogorszone krążenie krwi.

Jeżeli nasz organizm ma zbyt wysoki poziom kwasowości, wówczas czerwone krwinki sklejają się, co powoduje "rouleaux formation". Skutek tego jest taki, iż krew nie jest w stanie z łatwością krążyć w naszym organiźmie. Najbardziej odczuwalnym tego skutkiem jest brak energii i chroniczne zmęczenie.

Pozbawienie minerałów

Kolejną rzeczą, która ma miejsce w chwili gdy nasze ciało próbuje zrównoważyć kwasowy poziom PH jest, zużycie różnych minerałów. Działanie to jest szkodliwe, ponieważ te właśnie minerały są potrzebne do normalnego funkcjonowania organizmu. Między innymi nasze ciało wyciąga wapno z naszych kości co powoduje choroby takie jak osteoporoza i reumatyzm.

Nieudolność przyswajania minerałów i witamin

Tylko wtedy, kiedy nasze ciało jest alkaiczne może odpowiednio przyswajać minerały, enzymy oraz witaminy znajdujące się w pokarmach. Jest to bardzo istotną kwestią, ponieważ jeżeli nasze ciało nie jest w stanie uzyskać z pokarmu tego, co potrzebne, wówczas nie może zdrowo funkcjonować, wzmacniać się i zwalczać większości chorób.

PH i rak

Świat medyczny uznaję, że większość pacjentów chorujących na raka ma kwasowy stan organizmu. Niestety jak w wielu kwestiach nasz system medyczny nie rozgłasza poglądu, że rak mógł się pojawić na skutek wieloletniego nadmiaru kwasowości. Musimy pamiętać, że jest to prawie niemożliwe by komórki rakowe rozwijały się w ciele, które jest alkaiczne i odpowiednio dotlenione.

Dlaczego napoje z kwasowym PH powodują otyłość?

Wiele osób uważa, że ciężko wiązać otyłość z napojami, które piją. Uważają, że płyny, po prostu przez nich "przelatują" a jedynie "twardy" pokarm może doprowadzać do otyłości. Prawda jest inna. Kiedy regularnie pijemy kwasowe napoje to nasze ciało musi odkładać odpowiednią ilości wody by tą kwasowość regularnie wypłukiwać. Weźmy na przykład kawę lub napoje gazowane, które mają poziom PH około 2.Jesli chodzi o pokarmy to mało które jedzenie jest takie szkodliwe pod tym względem. Kiedy pijemy jedną lub dwie filiżanki kawy dziennie albo puszkę coli to musimy zdawać sobie sprawę jak to wpływa na nasz organizm. Nasze ciało przyzwyczaja się do takich dawek kwasowości i odkłada wodę by przygotować się na następną dawkę. Woda odkładana w organizmie ma swoją wagę i zajmuje miejsce. To jest bardzo istotna informacja dla tych, którzy chcą schudnąć. Bez niej człowiek może coraz mniej jeść, lecz dalej być rozczarowanym faktem iż wagi nie ubywa.

PH i cukrzyca

Przeprowadzanych jest wiele badań różniących się podejściem odnośnie PH i cukrzycy. Jedna rzecz jest pewna, głównym powodem cukrzycy jest otyłość. Nie ciężko więc wywnioskować, iż dieta wysoce kwasowa, która jest powszechna w tych czasach jest jednym z głównych czynników doprowadzających do tej choroby. Osoby, które chorują na cukrzycę i zaczynają poprawiać swoje PH poprzez jedzenie surowych zielonych warzyw drastycznie tracą na wadze i zaczynają mieć znormalizowane wyniki cukru we krwi. Szkoda, że medycyna konwencjonalna, mająca interes w tym by leczyć cukrzyce lekarstwami, nie rozgłasza tych teorii. Zgodnie z życzeniem pacjenta rozpoczyna się leczenie drogimi lekarstwami. Często takie leczenie trwa do końca życia pacjęta, a te lekarstwa mają nieprzyjemne skutki uboczne. Pamiętajmy lekarstwa ogólnie nie mają na celu wyleczenia z choroby tylko pomagania z nią żyć.

Dlaczego warto być "alkaicznym"?

Bardzo istotne jest by pamiętać, iż jest taka miara jak skala PH. Nie zapominajmy również gdzie mieści się na niej dany produkt (pożywienie). To wszystko bowiem ma bardzo duży wpływ na nasze ciało. Pocieszający jest jednakt fakt, że nie trzeba regularnie sprawdzać poziomu PH. Nie jest to więc kolejną rzeczą, która ma nas martwić lub odciągać od tego, co nam smakuję. Wystarczy mieć tą świadomość i dbać o to, co pijemy i jemy.. by utrzymać zdrową równowagę.

logo

© 2009-2011 zdrowastronazycia.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone
Korzystając z serwisu akceptujesz warunki regulaminu